Obsah

 

 

1.díl - Zrádné hory

  

 „Byla noc, spala jsem  ve stanu, když v tom jsem uslyšela ránu“ vyprávěla zděšeně manželka    vášnivého horolezce Ladislava Voříška na policejní stanici.

            Taťána se svým milovaným manželem byla na výšlapu v Tatrankašských

 horách. Byli zrovna v půli cesty a protože začalo pršet, utábořili se pod skálou (aby na ně nepršelo).

            Pozdě v noci se Láďovi začalo chtít na velkou stranu po dvojité porci Trenčanského párku s fazolemi. Po chvílích beznadějného bloudění a zoufalství zahlédl na špičce útesu malou nenápadnou dřevěnou budku s vyřezaným srdíčkem vepředu. Když se přiblížil k útesu, zvedl se vítr a začal slejvák. I přes velké problémy, tj. smýkání rukou a klouzání nohou, statečně vyšplhal až ke špičce útesu.

Zdrcená manželka zavolala policii, když shlédla mrtvého manžela ležícího pod strašným útesem. Po chvilce ječení objeví na manželovi hluboké škrábance a stržený nehet na ruce. Rozhodne se, že už viděla dost a začne zase ječet. Najednou ji ale přeruší dcera: „Mami, on…“ „Žije! On žije!“ přeruší ji matka. „Ale už dlouho nebudu…“ řekne slábnoucím hlasem otec. A ještě před smrtí dodá: „On je tam! Je tam-“ ČVACHT! A bylo po něm. Jeho tělo bylo ještě chvíli viděno, ale pak nenávratně zmizelo v tekutém písku. Ve vzpomínkách jim zůstaly jen šrámy, kterými bylo pokryté jeho bezvládné tělo.

 

Proběhne soudní líčení, po posledním nánosu rtěnky se může začít. Byl to krutý boj, lidé se zabíjeli… Ale pouze krutými pohledy. Právníci na sebe ječeli a málem se začali prát.

Můžeme vám poskytnout zachovaný útržek pásky ze soudního procesu: „Manželka mrtvého si myslí, že když se zabil ve státních horách. Tak za to může stát!“ „A proč by za to mohl stát, nemůžeme na každého občana dohlížet jako na malé dítě!“ „Můj manžel byl dospělý!“ „Ticho v soudní síni!!!“

Boj byl opravdu velmi krutý a právníci v ringu bojovali do poslední stoličky, špičáku i argumentu, ale rozhodčí, samozřejmě podplacení, se nakonec shodli na tomto výsledku: „Byla to nešťastná náhoda, za jeho smrt nikdo nemůže.“

 

 

 

1. díl

2. díl

3. díl

4. díl

5. díl

6. díl

7. díl

8. díl