Obsah

 

6. díl – Policejní sekretářka

Všude byla tma, prach a pavučiny. Perluše se bála, protože pavouky úplně snášela a začala přemýšlet o tom, kdo psal do spisu praprapraprapraprababičky. Až teď jí došlo, že by musela mít přes 200 let, aby mohla o bratrovi napsat. Vedle ní se něco šustlo. Vylekala se. Zpoza skříně se na ni dívala malá roztomilá myšička. ,Uff!‘ oddychla si. „Ten potkan je jediná živá bytost, kterou jsem potkala nejen v tomhle prokletém domě, ale i v celé ulici.“ zabědovala Perluše, a pak si na to vzpomněla… Televize před dvěma dny varovala obyvatele této ulice: „Evakuujte se! Za týden bude ulice zatopena!“ Najednou ji něco začalo lechtat na noze. Podívala se na ni a uviděla obrovského chlupatého černého záchodového pavouka. Perluše trhla nohou takovou silo, že se chudák pavouk rozplácl na protější stěně, a s křikem vyběhla ven a utíkala domů.

,Musím zjistit něco víc o své praprapraprapraprababičce a jejích spisech, komu se dostaly do rukou a podobně.‘ rozhodla se doma Perluše. ,Stejně si ale nemyslím, že něco najdu, protože celá matrika a všechny spisy shořely, a i kdyby ne, bylo v tom určitě něco nadpřirozeného a takové věci se těžko vysvětlují. Půjdu na policii a poptám se tam na fotky z místa úmrtí mého otce.‘

Když přišla na policejní stanici, bylo už zavřeno, tak se rozhodla, že tam zajde zítra. V čekárně čekala asi půl hodiny, protože řešili zásadní problém, kdo vypil poslední hrnek kávy. Nakonec si promluvila se sekretářkou a vysvětlila jí svoji situaci (samozřejmě vynechala nadpřirozené jevy. Dozvěděla se ale nepříjemnou zprávu. „Policie vám nemůže ukázat žádné tajné dokumenty.“ řekla sekretářka.  Perluše se zklamaně podívala. Sekretářce přišlo Perluši a jejího otce líto a snažila se jí pomoct. „Počkejte, mám pro vás návrh. Hledáme novou sekretářku, protože odcházím na mateřskou. Pokud se sekretářkou stanete, budete mít do policejního archivu přístup.“ „A co k tomu potřebuju?“ zeptala se Perluše dychtivě.

Perluše od stávající sekretářky získala cenné rady. ,Hlavně musím umět pracovat s počítačem, cizí jazyky mi problémy nedělají.‘ pomyslela si a celou noc proseděla s příručkou Pro naprosté PC začátečníky. Ráno se hezky oblíkla na pohovor a vyrazila na policejní stanici. Do řady se postavila jako pátá, ale jedna adeptka byla zrovna uvnitř, takže vlastně stála jako šestá. I když nebyla nějak počítačově zdatná, tak práci okamžitě dostala, když ukázala, že umí poslat e-mail. Bylo to z toho důvodu, že první adeptka neuměla ani slovo česky, druhá neuměla ani počítač zapnout, třetí trvalo pět minut napsat třípísmenné slovo, čtvrtá „najížděla“ myší na monitor (dokážete si to představit) a pátá zadávala efjedničku jako F a 1.

Perluši se tedy noc s příručkou vyplatila, svůj cíl splnila a získala prostor pro zjištění Pravdy.

 

 

1. díl

2. díl

3. díl

4. díl

5. díl

6. díl

7. díl

8. díl