Obsah

 

3. díl - Zkroucený otec

Perluše mohla pokračovat v pátrání, jenže byla v úplně jiné zemi. Musela tedy na místo určení docestovat. Snažila se tam dostat mnoha způsoby, ALE letadlo mělo zpoždění, vlak vykolejil, námořníci stávkovali, koně se zmenšili a sežraly je housenky, rybáře pokousala tajemná ryba, strýčka Timiho unesli mimozemšťani a mimozemšťany sestřelili. Perluše byla bezradná, ale jednoho dne svou inteligencí přelstila osud. Převlékla se totiž za bezdomovce a vrátila se k pátrání. Od té doby co se dostala domů se jí zdály pořád stejné divné sny. Tančili tam duchové. Nikdy se jí to ale nedozdálo do konce. Vždycky to skončilo tajemnou mlhou a vzdechem…

Jednou u Perluše přespala její kamarádka. Ráno se Perluše probudila a co nevidí?. Kamarádku. Byla pryč. Rychle popadla telefon a vytočila její číslo. Oddychla si, kamarádka byla v pořádku. „Proč jsi proboha odešla??“ ptala se udiveně Perluše. Nevěřila vlastním uším. „Všude kolem mě se najedou objevili duchové a kolem nich hustá smradlavá mlha.“ Vyprávěla vystrašená kamarádka. Perluše byla ale ještě vystrašenější, málem omdlela, když se to dozvěděla. Zjistila, že to, co viděla každou noc, nebyl sen – byla to skutečnost!

Perluše se rozhodla, že zajede za svou tetou. Od své sousedky, která se zná s bratrancem sousedky sestřenice sousedky Pelušiny tety (pro lepší pochopení si to načrtněte). Perluše se začala třást od hlavy k patě. I když svou tetu nikdy neviděla, stejně brečela, aby se neřeklo… Napadlo ji, že se může jít podívat na hřbitov za svým mrtvým otcem. Tam jí její mozeček přepadla dotěrná myšlenka, že se podívá v jaké poloze její otec leží, protože ve všech moudrých knihách se píše, že když někoho zabije duch, zkroutí se do klubíčka. Perluše si došla domů pro lopatu a krumpáč a začne kopat. Kope, kope, kope a  kope... Jenže je přistihl muž zákona, který si myslel, že Perluše je vykradač hrobů, ale to se strašně mýlil, protože Perluše může být nanejvýš vykladačka, a navalí jí pokutu 3 000 Kč,-.

Ze svých posledních peněz si koupila, také s pomocí své matky, rentgenové brýle. S nimi se podívala na hrob umrlého otce. Baf! Lek! Otec ležel normálně a matka se strašlivě naštvala, že jí nepřispívala na rentgenové brýle jenom proto, aby mohla koukat na normální, červy prolezlé mrtvoly. A Perluše se naštvala taky, ona se dokonce nas*ala! Zbytečně utrácela! Její otec spadl úplně normálně ze skály. Tečka.

Jednou se jí zase do snu naboural hacker, pardon, nebyl to hacker. Byl to její otec, tedy její zkroucený otec. V potu se probudila, popadla rentgenové brýle (samozřejmě se oblékla a obula) a běžela na hřbitov. Po tmě se jí hrob otce hledal trochu hůř, a tak narazila na roztékající se čarodějnici, upíra s kolíkem v srdci, upíra bez kolíku v srdci, chcíplou kočku, roztrhanou kozu a pár mrtvol lidí . Nakonec našla otce, který byl zkroucený v kolečku (možná to nebyl on, ale Perluše si to myslela). Strašlivě se vyděsila.

 

 

 

1. díl

2. díl

3. díl

4. díl

5. díl

6. díl

7. díl

8. díl